პროგრამის ბადე
გადაცემათა პროგრამა 5 -11 დეკემბერი, 2022 წელი
ორშაბათი 5 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 ზაალ ნემსაძის ხამს მოყვარე მოყვრისათვის
12:30 მამა არჩილი “რწმენისა და სიყვარულის გზით”
13:00 ჩვენი ფეხბურთი
14:00 მზერა
14:45 უნიკალური ქართული ფოლკლორი
15:00 ჩემო აფხაზეთო
15:50 ძახილი პელაგონში (მხ.ფილმი)
16:50 ნინო ყოლანდარიას დოკ.ფილმი “ორი სამშობლო”
18:00 საავტორო გადაცემა “ახალი სიტყვა”
18:40 თამაზ ტყემალაძე “მეფე ერეკლე” (II)
19:30 ფიქრები დადის სასაფლაოზე (რეზო ჩხეიძე)
20:20 ცოცხალი ლეგენდები (თენგიზ არჩვაძე)
20:50 ძილისპირული
21:00 პოლიტიკური თერმომეტრი
21:50 ქართული კინოკლასიკა
22:00 ქართული გენია, როკვით განფენილი
22:50 მხ.ფილმი “ვიღაცას ავტობუსზე ავიანდება”
23:50 მსოფლიო კინოკლასიკა
სამშაბათი 6 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 ახალი სიტყვა
12:40 თამაზ ტყემალაძე “მეფე ერეკლე” (II)
13:30 ფიქრები დადის სასაფლაოზე (რეზო ჩხეიძე)
14:20 ცოცხალი ლეგენდები (თენგიზ არჩვაძე)
15:00 პოლიტიკური თერმომეტრი
15:50 ქართული კინოკლასიკა
16:00 ქართული გენია, როკვით განფენილი
16:50 მხ.ფილმი “ვიღაცას ავტობუსზე ავიანდება”
17:50 მსოფლიო კინოკლასიკა
18:00 ელისო ვირსალაძე. ფესტივალი თელავში (1)
18:50 ქართული კინოკლასიკა
19:00 აგროპოლიტიკა. გოჩა ცოფურაშვილი
20:00 ანასტასია და ჩვენ
20:30 ჭაბუა ამირეჯიბი “თავისუფალი”
20:55 ძილისპირული
21:00 ფიქრი ამოძრავებული მომავალია
21:50 წუთისოფელი
23:00 ფორუმი
ოთხშაბათი 7 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 ელისო ვირსალაძე. ფესტივალი თელავში (1)
12:50 მსოფლიო კინოკლასიკა
13:00 აგროპოლიტიკა. გოჩა ცოფურაშვილი
14:00 “ანასტასია და ჩვენ” ციური გარუჩავა
14:30 ჭაბუა ამირეჯიბი “თავისუფალი”
15:00 “მომავლის პროგრამები” თემურ შაშიაშვილის საავტორო გადაცემა
16:00 “წუთისოფელი” ირაკლი ბრეგვაძე
17:00 “ფორუმი”
18:00 “ბლიც ინტერვიუ” ლანა ბიბილურიძესთან ერთად
18:10 ნინო ყოლანდარიას დოკ.ფილმი”ძველი თბილისი”
19:00 წიგნიერი თაობა
19:45 თეოდორე გინგაძე “საუბარი შემოქმედებაზე”
20:45 ძილისპირული
21:00 კანონი და სამართალი
22:00 მეფუტკრეობა და საქართველო
22:30 “ჯერ დახოცნენ, მერე იქორწინეს” ტელესპექტაკლი
ხუთშაბათი 8 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 ბლიც-ინტერვიუ ლანა ბიბილურიძესთან ერთად
12:10 ნინო ყოლანდარიას დოკ.ფილმი”ძველი თბილისი”
13:00 წიგნიერი თაობა ნანა ვაშაკიძე
13:45 თეოდორე გინგაძე “საუბარი შემოქმედებაზე”
14:45 ქართული კინოკლასიკა
15:00 კანონი და სამართალი
16:00 მეფუტკრეობა და საქართველო
16:30 “ჯერ დახოცნენ, მერე იქორწინეს” ტელესპექტაკლი
18:00 მაუგლის მეთოდი
18:50 გია ყანჩელი (მასტერკლასის გადაცემა)
19:35 შენგელაიების ოჯახი
20:30 ელენე აბაშიძის გადაცემა “ყველაფერი ჩემ შესახებ”
20:50 ძილისპირული
21:00 “პოლიტიკური თერმომეტრი” ზაურ ნაჭყებიას საავტორო გადაცემა
22:00 მეოთხე განზომილება თინა თოფურიასთან ერთად
22:50 მურმან ჯინორიას მონოსპექტაკლი “და სიმღერით ვკვდები”
პარასკევი 9 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 მაუგლის მეთოდი
12:50 გია ყანჩელი (მასტერკლასის გადაცემა)
13:35 შენგელაიების ოჯახი
14:30 ელენე აბაშიძის გადაცემა “ყველაფერი ჩემ შესახებ”
14:50 უნიკალური ქართული ფოლკლორი
15:00 “პოლიტიკური თერმომეტრი” ზაურ ნაჭყებიას საავტორო გადაცემა
15:50 მსოფლიო კინოკლასიკა
16:00 მეოთხე განზომილება თინა თოფურიასთან ერთად
16:50 მურმან ჯინორიას მონოსპექტაკლი “და სიმღერით ვკვდები”
18:00 მონოსპექტაკლი “მარტოობის ბინადარი” (სოფიკო ჭიაურელი)
19:00 “სათნოების საათი” ციცი გურიელი
20:00 ლიტერატურა და ხელოვნება დავით შემოქმედელი.
20:40 უნიკალური ქართული ფოლკლორი
21:00 “მართვის მეცნიერული საფუძვლები”
22:00 “გაფანტული მარგალიტები”
22:30 მხ.ფილმი “ზმანებანი აღლუმებს შორის”
შ
შაბათი 10 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 მონოსპექტაკლი “მარტოობის ბინადარი” (სოფიკო ჭიაურელი)
13:00 “სათნოების საათი” ციცი გურიელი
14:00 ლიტერატურა და ხელოვნება დავით შემოქმედელი.
14:40 უნიკალური ქართული ფოლკლორი
15:00 “მართვის მეცნიერული საფუძვლები” ვახში ჟვანიას
16:00 “გაფანტული მარგალიტები”
17:00 მხ.ფილმი “ზმანებანი აღლუმებს შორის”
18:00 ალ.კასრაძის “საერო-სამზეო”
18:40 “ნათლი სვეტისა” დოკ.ფილმი
19:00 საუბრები კულტურულ მემკვიდრეობაზე
20:00 “მომავლის ტექნოლოგიები” გია ნადარეიშვილის საავტორო გადაცემა
20:30 დოკ.ფილმი “ქართული საბრძოლო ხელოვნება”
20:50 ძილისპირული
21:00 “მზის საათი” დურმიშხან ყიფიანი
21:30 მუსიკა
22:00 მეცნიერთა კონგრესი
23:00 ჰამლეტ გონაშვილი
კვირა 11 დეკემბერი
10:00 დილის ბლოკი
12:00 ალ. კასრაძის საავტორო გადაცემა “საერო სამზეო”
12:40 “ნათლი სვეტისა” დოკ.ფილმი
13:00 საუბრები კულტურულ მემკვიდრეობაზე
14:00 “მომავლის ტექნოლოგიები” გია ნადარეიშვილის საავტორო გადაცემა
14:30 დოკ.ფილმი “ქართული საბრძოლო ხელოვნება”
14:30 ქართული კინოკლასიკა
14:50 უნიკალური ქართული ფოლკლორი
15:00 “მზის საათი” დურმიშხან ყიფიანი
15:30 მუსიკა
16:00 მეცნიერთა კონგრესი
17:00 ჰამლეტ გონაშვილი
18:00 ზაალ ნემსაძის ხამს მოყვარე მოყვრისათვის
18:30 თანამედროვე ქართული პოეზია (ედუარდ უგულავა, საშა გველესიანი)
18:50 ბაღდათი, სოფელი ობჩა
19:00 რევაზ ძოძუაშვილის საავტორო გადაცემა “ჩვენი ფეხბურთი”
20:00 მზერა
20:45 ძილისპირული
21:00 საავტორო გადაცემა “ჩემო აფხაზეთო”
21:50 ძახილი პელაგონში (მხ.ფილმი)
23:10 პირველად იყო სიტყვა რეზო თაბუკაშვილი